t-shirty damskie – różne kroje rękawów

T-shirty damskie i męskie dostępne w sklepie https://zoio.pl/odziez-damska/koszulki mają krótkie rękawy, które sięgają do około połowy przedramienia. Istnieje jednak wiele różnych długości rękawów koszulek.

Bezrękawnik

T-shirty damskie bez rękawów są również często postrzegane jako rodzaj koszulki damskiej. Ten styl pozostawia ramiona gołe, a koszulka utrzymuje się dzięki paskom czy ramiączkom. Te paski mogą się różnić od cienkich do niemalże pokrywających całą górną część ramienia. Te topy najlepiej nadają się na ciepłą pogodę lub do noszenia z innymi koszulkami. Ten styl jest również widoczny w wielu koszulkach sportowych, ponieważ możesz zaprezentować swoje mięśnie. Inne rodzaje koszulek damskich bez rękawów często noszone są samodzielnie i mogą być proste lub ozdobione.

T-shirty damskie z krótkim rękawem

Krótki rękaw jest najczęściej stosowanym i tradycyjnym rodzajem rękawów T-shirtów. Pokrywa on około połowy górnej części ramienia osoby, ale długość może się nieznacznie różnić. Może być również mniej lub bardziej dopasowany; zazwyczaj T-shirty damskie mają bardziej dopasowane krótkie rękawy. Jest to uniwersalna długość, którą większość kobiet nosi regularnie.

Rękaw 3/4

Styl rękawów trzy-czwarte jest stosowany przede wszystkim na T-shirtach damskich. Ten rodzaj rękawu zwykle kończy się tuż poniżej łokcia kobiety, chociaż ta długość może nieznacznie wahać się od tuż nad nadgarstkiem do tuż nad łokciem. Mogą być dopasowane, ale są również dostępne w regularnym, nieco luźnym stylu. Wersją rękawów 3/4 jest dolman czy nietoperz – luźny przy ramionach i ciasny przy łokciach. Ten styl świetnie sprawdza się przy nieco chłodniejszej pogodzie i przy układaniu warstw.

T-shirty damskie z długim rękawem

Długie rękawy sięgają aż do nadgarstka. Najpopularniejszy styl takich rękawów jest prosty, dość luźny ale nieco dopasowany. Te rękawy mogą kończyć się ładnym ściągaczem wokół nadgarstka lub mieć luźniejszy, otwarty nadgarstek. T-shirty męskie z długim rękawem mają jakiś mankiet na nadgarstek. Kobiece style na ogół nie mają mankietu, a w niektórych stylach mają długie rękawy w stylu dzwonów, rozszerzające się u nadgarstków. Takie T-shirty damskie z długim rękawem świetnie nadaje się na zimną pogodę, ale ponieważ koszulka jest tradycyjnie wykonana z jednej warstwy tkaniny, wciąż nie jest jeszcze bardzo ciepła. Warto więc nosić coś pod nią lub na niej.