Sukienki asymetryczne – jak je nosić?

Sukienki asymetryczne stały się od kilku ostatnich sezonów przebojem i wygląda na to, że pozostaną nim na nadchodzące długie lat. Na moim blogu opowiem ci, jak nosić asymetryczne sukienki np. ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki/sukienki-asymetryczne/ jak prawdziwa profesjonalistka. Przeczytaj dalej i nie zapomnij podziękować na koniec!

Gdy lato szybko zbliża się w Polsce, te letnie sukienki asymetryczne mogą być wspaniałym dodatkiem do Twojej szafy. Ten wszechstronny design można bez trudu nosić czy to do biura czy do kina lub na niedzielny brunch. Uwierzcie mi, to tylko doda trochę kuszącego uroku do waszej osobowości. Przyjrzyj się i skorzystaj z kilku wskazówek, jak nosić sukienki asymetryczne!

Upewnij się, że styl sukienki asymetrycznej jest dobry dla Ciebie.

Wraz z pojawieniem się sukienki asymetrycznej udowodniono, że mitem była myśl o tym, że tylko symetryczne ubrania są ideałem modowym. Jednym z głównych czynników decydujących o tym, że asymetryczność stała się przebojem, jest ich niesymetryczna dolna krawędź. Ich fantastyczny design pomaga zachować idealną równowagę, oferując w ten sposób efektowny wygląd.

Spróbuj nosić sukienki asymetryczne z warstwami

Asymetryczne sukienki słyną z tego, że możesz rozbijać równowagę. Możesz więc nosić tę sukienkę z warstwami, aby dodać więcej atrakcyjnych elementów. Jedyne co musisz zrobić, to połączyć nierównomierne detale asymetrycznej sukienki z innymi kawałkami tkaniny jak na przykład dobrze skrojona garsonka.

Odpowiednia para butów.

Czasami niewłaściwa para obuwia może nawet zniszczyć piękno wspaniałej sukni. Bardzo ważny jest więc wybór odpowiedniego obuwia. Dobrze dobrana para butów może w znacznym stopniu przyczynić się do ogólnego wyglądu. To chyba jasne, że różne wzory i kroje wymagają różnych stylów butów. Na przykład, jeśli twoje sukienki asymetryczne ozdobione są koronkami, warto wybrać ciężkie skórzane buty o wysokiej cholewie. To zabójcze połączenie sprawi, że będziesz wyglądać klasycznie i elegancko. A jeśli jesteś zainteresowana elementami punkowymi, możesz sparować swoją sukienkę z wielką parą glanów, które dodają Twojej osobowości nowego wyglądu.

Sukienki asymetryczne nie mogą skrócić twych nóg

Podobnie jak inne stroje, nawet ta sukienka ma wady, które sprawiają, że nogi użytkownika wyglądają krócej. Jeśli jesteś raczej niższą dziewczyną to upewnij się, że Twoja asymetryczna suknia ma wysoką linię kroju z przodu i dłuższą po bokach. Taka konstrukcja pozwoli ci podkreślić kształtne nogi. Trzeba jednak wybrać odpowiednie buty, aby nie stracić dobrych proporcji!